Förtroendevalda Göteborgs Stad

Förbundsfullmäktige i Göteborgsregionens kommunalförbund (Göteborgsregionens kommunalförbund)

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

Uppdrag (106 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Subhi Teysir Fi Ersättare 106
Eminefendic Dalibor MP Ledamot 47
Hallengren Håkan O S Ledamot 10
Bernmar Daniel V Ledamot 30
Johansson Marina S Ledamot 7
Voyvodova Mariya S Ledamot 3
Carlenfors Daniel V Ersättare 88
Nistor Pedrini Claudia S Ersättare 56
Fogelklou Jörgen SD Ledamot 37
Anderssen Bo L Ersättare 96
Kjaerbeck Agneta SD Ersättare 92
Lingefjärd Thomas D Ersättare 68
Knudtzon Jörgen KD Ledamot 52
Landén-Olsson Lena S Ledamot 6
Good Daniel MP Ersättare 99
Andersson Bettan V Ledamot 31
Alfredsson Karin D Ersättare 73
Björkman Sören S Ersättare 57
Gyllenwaldt Sofie M Ersättare 76
Femrell Krista SD Ledamot 40
Sundberg Anders M Ledamot 26
Klang Hannah V Ledamot 35
Taxén Börjesson Pernilla SD Ledamot 39
Bäck Kalle KD Ledamot 51
Bringsoniou Sofi S Ersättare 62
Odenjung Helene L Ledamot 41
Ragnarsson Rasmus SD Ersättare 90
Törnqvist Åse-Lill E MP Ersättare 98
Hagberg Joakim S Ersättare 59
Wannholt Martin D Ledamot 13
Moberg Anders S Ledamot 12
Björk Åke M Ersättare 82
Akbas Aslan S Ledamot 8
Norén Erik V Ersättare 83
Wickman Joel M Ersättare 75
Carlsson Hägglund Sara V Ersättare 85
Fogelgren Ann Catrine L Ledamot 42
Öjeskär Veronica D Ersättare 69
Junevik Urban V Ersättare 84
Miskovsky Nina M Ersättare 78
Bruncevic Ajsela C Ersättare 102
Näslund UllaKarin S Ledamot 9
Widman Camilla J R-M S Ledamot 1
Kindmark Magnus S Ersättare 65
Tryggvadottir Rolka Viktoria S Ledamot 11
Schagerström Annelie S Ersättare 54
Andreae Ingrid S Ledamot 5
Glimström Roy E D Ersättare 74
Eriksson Håkan A V Ledamot 33
Lüthje Marcus SD Ersättare 93
Bergman Alme Kristina L Ersättare 95
Hammarstrand Anna Karin D Ledamot 16
Magnusson Hampus M Ledamot 23
Hartzell Åsa M Ersättare 80
Sjöberg-Lundin Iréne D Ledamot 20
Carlsson Ulf MP Ersättare 101
Williamsson Lillemor D Ledamot 21
Hansson Perslow Anna Sara C Ersättare 103
Attenius Jonas S Ledamot 4
Rhedin Anneli M Ledamot 24
Tidland Björn SD Ledamot 38
Norin Helena MP Ersättare 100
Berglund Jesper V Ersättare 89
Mårtensson Mia V Ersättare 87
Bönfors Emmyly C Ledamot 49
Zandin Johan V Ledamot 36
Music Sabina C Ledamot 50
Flyborg Eva L Ledamot 44
Önal Hakan M Ersättare 81
Lindberg Karin D Ledamot 18
Stafrén Yvonne SD Ersättare 91
Johansson Alfred S Ersättare 58
Hellman Finn V Ersättare 86
Josefson Axel M Ledamot 25
Darvik Axel L Ledamot 43
Rezaeivar Parisa S Ersättare 64
Yigit Roshan S Ledamot 2
Eriksson Anneli S Ersättare 55
Andersson Hammarstrand Robert S Ersättare 63
Gustafsson Pär J L Ersättare 94
Pleijel Karin MP Ledamot 46
Ingelman Gertrud V Ledamot 34
Lindgren Karlsson Birgitta D Ersättare 71
Sewén Stina Fi Ledamot 53
Ransgård Jonas L M Ledamot 22
Jonsson Eva D Ersättare 67
Blixt Jessica D Ledamot 14
Kurzwelly Martin KD Ersättare 104
Örtendahl Per Anders D Ersättare 70
Rud Pedersén Amalia S Ersättare 60
Norén Lallo Kristina KD Ersättare 105
Harrysson Bengt-Åke D Ledamot 17
Orsulic Toni M Ledamot 27
Munck Henrik - Ledamot 19
Tykesson Mattias M Ledamot 29
Broman Jenny V Ledamot 32
Tharing Kristina M Ledamot 28
Boström Ulf D Ledamot 15
Bergström Torkel G A D Ersättare 72
Arnsmar Mats S Ersättare 61
Svensson Anders M Ersättare 77
Holmgren Christer O M Ersättare 79
Wettermark Sköld Hanna Linnea L Ersättare 97
Höij Risberg Mariette D Ersättare 66
Mohamed Abdullahi MP Ledamot 45
Parbring Bosse MP Ledamot 48